Hlavní nabídka
Stroje
Počítadlo
Celkem 90066
Červen 5953
Dnes 1
Online 1

OV100: Fluorescenční zobrazovací systém s rozlišením od celého organismu po jednotlivou buňku

"Celomyšák"

OV100 je systém určený pro detekci a analýzu fluorescenčního značení u živých objektů na úrovni celého organismu, jednotlivých orgánů až po fluorescenci buněk a některých subcelulárních struktur.

Pomocí širokého rozsahu zvětšení je možno postupovat kontinuálně od zobrazení celého zvířete, až po zobrazení jednotlivých fluorescenčně označených buněk.

MikroZoom Objektivy s malým zvětšením (Makro objektivy)
Revolver Zoom 1 2 3 4
zvětšení 16x-1.6x 0.8x 0.4x 0.27x 0.14x
pozorovaná plocha v mm2 0.69-6.9 13.8 27.5 41.3 78.5
Numerická apertura 0.43-0.07 0.22 0.11 0.08 0.04
rozlišení v mm 0.7-4.4 1.4 2.8 3.8 7.6

Jako zdroj světla využívá OV100 iluminační systém MT-20 vybavený xenonovou výbojkou.

Při malých zvětšeních je rovnoměrného osvitu pozorovaného pole dosaženo pomocí systému zrcadel, která rozptylují excitační paprsek rovnoměrně po celém pozorovaném poli. Při vyšších zvětšeních je pak už využíváno stejného principu jako u epi-fluorescenčního mikroskopu.

Stejně jako klasický fluorescenční mikroskop umožňuje OV100 mnohobarevnou analýzu. Sekvenční akvizice jednotlivých fluorescenčních kanálů umožňuje následné zpracování pomocí analytického software, ve kterém je samozřejmostí využití techniky spektrálního unmixingu. EFI modul (Extended Focal Imaging) umožňuje skládat řadu obrazů z různých rovin zaostření, takže získaný výsledný obraz působí dojmem velké hloubky ostrosti.

Systém je přizpůsoben pro analýzu živých organismů, takže do vybavení patří temperovaný stolek a narkotizační souprava s Isofluoranem. Není proto problém uspané experimentální zvíře pozorovat kontinuálně v průběhu několika hodin aniž by došlo k jeho výraznějšímu poranění.

Je dokonce možné experimentální zvíře otevřít a pozorovat přímo cévy v podkoží nebo slabší signály v peritoneální dutině či hrudi, které přes pokožku pozorovatelné nejsou. Pokožka může být napnuta na stabilní podložku, takže pohyby vyvolané dechem zvířete nemají vliv ani na dlouhou expozici. Během odchlípnutí pokožky nedochází k porušení krevního zásobování, protože epigastrica cranialis není poškozena. Takto odpreparovaná pokožka pak není nijak poškozena a je možné ji znovu přišít a experiment po několika dnech opakovat, a experimentální zvíře není tedy nezbytné utratit.

  • Vysoké citlivosti je dosaženo pomocí makročoček s vysokou N.A.

  • 5 objektivů je parcentrických a parafokálních na motorizovaném revolveru

  • Vysoce citlivá kamera Hamamatsu Orca II

  • Flexibilní a přesný iluminační systém MT-20

  • Modulární cell^M software, který umožňuje celou řadu pokročilých analytických algoritmů (grafický Experiment Manager, mnohorozměrné zobrazení, časosběrné experimenty, Z-stack a dekonvoluce, spektrální unmixing, kvantifikace a měření)

  • Vyhřívaný stolek a anesthetický systém s Isofluoranem

APLIKACE

Akumulace polymerního léčiva v GFP/EL4 nádoru rostoucím intradermálně na syngenním myším modelu C57BL/6, Větvička 2009, submitted

GFP-expressing blood vessels in the RFP-expressing malignant tumor were imaged 3 weeks after subcutaneous injection of 105 B16F10-RFP melanoma cells in a transgenic GFP mouse. Meng Yang, M.D., Ph D. AntiCancer, Inc

Numerous GFP host cells can be seen in the tumor mass day 3 after orthotopic inoculation of 5x105MTT060562-RFP mouse breast cancer cells, Meng Yang, M.D., Ph D. AntiCancer, Inc

Následující videa mohou být veliká i několik MB - doporučuji je proto před spuštěním stáhnout na lokální disk (pravý klik na odkaz, uložit jako)

Cell Death - Robert M. Hoffman, AntiCancer, Inc. University of California, San Diego

Extravasation of HT1080 Cells expressing GFP in the nucleus and RFP in the cytoplasm - Robert M. Hoffman, AntiCancer, Inc. University of California, San Diego

Visualization of HT-1080-dual-color cells in microvessels and in capillaries in the skin in live mice - Robert M. Hoffman, AntiCancer, Inc. University of California, San Diego

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server